Předpověď počasí

Tipy na výlet

Náš region je ideální pro turistiku i cykloturistiku a je perfektně vybaven značením všech cest i lesních s množstvím nádherných studánek a pomníčků zakladatelů lesů u nás. Lyžařská centra jsou Ostružná, Petříkov a Ramzová a lyžařské školy jsou vám v zimním období plně k dispozici.

Koupání a plavání – koupaliště je v Jeseníku a kryté bazény – Česká Ves a lázně v Jeseníku  (bazén s vířivkou)

V České Vsi je nově otevřený adrenalinový park, s hřištěm pro děti, lanovým centrem pro dospělé a čtyřkolky.

Dále jsou velmi zábavé a zajímavé horské minikáry (jako letní atrakce) a sněžné čluny (v zimě) na Ramzové. Na Petříkově se na Vás těší s letní bobovou dráhou, což je velmi oblíbená atrakce turistů.

Nová atrakce - lanové centrum v Branné.

V létě tu v lesích najdete množství hřibů a borůvek,můžete si prohlédnout spoustu vojenských bunkrů.

V lázních v Jeseníků máte také k dispozici minigolf a určitě stojí za to procházka zdejší krásnou lázeňskou kolonádou. Pro milovníky koní je k dispozici ranč v České Vsi, kde máte možnost povozit sebe i své děti.

Mezi další zajímavosti v okolí patří také lázně v Lipové - lázních. Hezký výlet je určitě i sedačkovou lanovkou na blízkou horu Šerák (cca 1 km od Ostružné), a  pěší nebo cyklistická tůra na Paprsek.

Nad Jeseníkem se také tyčí druhá nejvyšší hora naší republiky Praděd, pokud se rozhodnete pro výlet tam, určitě stojí za procházku Karlova Studánka, poslední vesnička pod Pradědem.

Za kulturou, historií a zajímavostmi můžete také do Jeseníku do muzea Vodní tvrz, na zámek v nedalekém Javorníku, do jeskyní Na Pomezí a Na Špičáku nebo na poutní místo Maria Hilfe ve Zlatých Horách či rozhlednu Zlatý Chlum nad Jeseníkem.

Untitled Document
 
2010 © Penzion Geppert - celoroční ubytování Jeseníky, www.penziongeppert.cz
tvorba webových stránek